Klimatizace se vyrábí v mnoha variantách, klimatizace vzhledem k náročnosti montáže vyžaduje přítomnost odborníků. Jen ti na základě odborného zaměření přímo na místě zvolí tu nejvhodnější variantu klimatizace, která je pro vás ideální. Specializujeme se na dodávku, prodej, montáž, údržbu a servis klimatizace.

PantherMedia A17462469

Popis funkce klimatizace

Klimatizace je zařízení sloužící k tepelné úpravě a filtraci vzduchu v místnosti, zejména však slouží k ochlazování vzduchu, popř. k odvlhčování či vytápění (pokud je klimatizace vybavena tepelným čerpadlem ). Systém chlazení klimatizace funguje na principu chladničky. Chladnička odebírá teplo chlazenému prostoru a následně ho uvolňuje do místnosti (nejčastěji výměníkem na zadní straně). Zjednodušeně řečeno – z jednoho prostoru teplo odebírá a do druhého jej předává.

Klimatizace se skládá z venkovní jednotky, která obsahuje venkovní výměník , kompresor , elektrické silové části a z vnitřní jednotky, která obsahuje vnitřní výměník , ventilátor, ovládací elektroniku. Tyto jednotky jsou navzájem propojeny měděným potrubím pro chladící médium a elektrickým vodičem. Toto uspořádaní je nejběžnější. Klimatizace , které jsou vybaveny tepelným čerpadlem , mohou pracovat i reverzibilně (na principu tepelného čerpadla vzduch – vzduch) a „nízko potencionální“ teplo z vnějšího prostředí „přečerpávat“ do prostředí vnitřního a tím vytápět danou místnost. Ve veškerých moderních klimatizačních technologiích používají kompresory s regulovaným výkonem tzv. invertorové kompresory. S tím je spojená nenáročnost na spotřebu elektrické energie.

Typy klimatizací

Nástěnná klimatizace

Nástěnné klimatizace lze snadno nainstalovat do malého prostoru, vyznačují se výjimečně vysokým chladícím výkonem. K dalším vlastnostem patří nízká hlučnost.

Podstropní, parapetní klimatizace

Pod stropní / parapetní klimatizace v závislosti, kolik místa máte k dispozici, můžete tyto jednotky instaloval pod strop, nebo na podlahu. Směr vertikálního proudění chladného vzduchu můžete nastavit pomocí dálkového ovladače.

Kazetová klimatizace

Kazetové klimatizace se montují pod strop, používají se zejména v luxusnějších domácích aplikacích, nebo pro komerční potřeby, např. v restauracích,obchodech a konferenčních místnostech.

Kanálová-mezistropní do VZT klimatizace

Kanálové klimatizace – díky ukrytí ve stropě je tento typ vhodný k používání v místnostech, kde je vyžadována sdružená,nebo individuální klimatizace pro budovy s mnoha místnostmi, nebo halami, např. restaurace, koncertní síně a hotely.Instalace těchto jednotek nepřekáží ani umístění svítidel ani uspořádaní místností:prostřednictvím instalace různých výustek lze snadno provést renovaci interieru.

Multi klimatizace

Tyto klimatizace jsou nejideálnější pro rodiné domy,neboť se tak vyhnete nevzhledným instalacím několika venkovních jednotek na venkovní fasádě vašeho domu. Jedním přístrojem ochladíte až 9 pokojový byt,nebo dům.

 

Chladící technologie


Kontaktujte nás