Techniklima
Klima | Teplo | Vzduch

Zabýváme se dodávkou, instalací a servisem vzduchotechniky, klimatizací, rekuperačních systémů, čističek vzduchu a vší prací spojenou s vodou a topením.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme.

Naše služby

Naše činnost spočívá v provádění kompletních dodávek klimatizace, rekuperace, vzduchotechniky, čističek vzduchu a tepelných čerpadel včetně montážních prací, údržby a servisu.

Klimatizace

Nástěnné klimatizace lze snadno nainstalovat do malého prostoru, vyznačují se výjimečně vysokým chladícím výkonem. K dalším vlastnostem patří nízká hlučnost.

V závislosti, kolik místa máte k dispozici, můžete tyto jednotky instaloval pod strop, nebo na podlahu. Směr vertikálního proudění chladného vzduchu můžete nastavit pomocí dálkového ovladače.

Montují se pod strop, používají se zejména v luxusnějších domácích aplikacích, nebo pro komerční potřeby, např. v restauracích, obchodech a konferenčních místnostech.

Díky ukrytí ve stropě je tento typ vhodný k používání v místnostech, kde je vyžadována sdružená, nebo individuální klimatizace pro budovy s mnoha místnostmi, nebo halami, např. restaurace, koncertní síně a hotely.

Jsou nejideálnější pro rodiné domy, neboť se tak vyhnete nevzhledným instalacím několika venkovních jednotek na venkovní fasádě vašeho domu. Jedním přístrojem ochladíte až 9 pokojový byt, nebo dům.

Rekuperace

Rekuperační ventilační systém slouží k výměně vzduchu v jednotlivých obytných místnostech, aniž by docházelo k znatelným tepelným ztrátám. Odváděný špatný vzduch předává své teplo čerstvému vzduchu, přiváděnému z venkovního prostředí. Vychází z prakticky osvědčeného každodenního vyvětrání oknem. Při použití rekuperace se vymění vzduch v místnosti minimálně 2x za den.

Tepelná čerpadla

Získávají teplo ze svého okolí a transportuje ho do prostoru bytu, rodinného domu nebo kanceláře. Využívá se pro topení, ohřev užitkové vody a případně i pro chlazení. Provoz tepelného čerpadla je ekonomičtější a levnější oproti jiným zdrojům tepla díky principu transportu, nikoliv přeměny tepla např. spalováním.

Vzduchotechnika

Zajišťění vzduchu pro účely pobytu lidí ve vnitřních prostorech, rovněž tak i pro technologické aplikace. Nutná je vzduchotechnika zejména tam, kde v objektech a budovách některé z místností nemají vůbec možnost kontaktu s vnějším prostředím, např. bez otevíratelných oken.
Provádíme návrhy odvětrání obytných prostor včetně sociálních zařízení, kancelářních prostor, restauračních zařízení a výrobních provozů.

Voda a topení

Instalace rozvodů vody. Montáž ohřívačů vody, podlahového a stěnového vytápění, ústředního vytápění. Dodání a montáž otopných těles, kotlů na plyn, elektrokotle, kotle na tuhá paliva a tepelná čerpadla.

Chladící boxy

Naše firma se rovněž zabývá montáží chladících a mrazících boxů. Nabízíme boxy nejrůznějších rozměrů dle potřeb zákazníka.